De twaalf apostelen: deel 10. De heilige Thaddeüs

Judas Thaddeüs wordt door Lucas en Johannes Judas genoemd, terwijl Marcus en Mattheüs hem beschrijven als Thaddeüs. Duidelijk is dat hij in elk geval een andere persoon is dan Judas Iskariot, de verrader van Jezus.

Thaddeüs wordt soms ook genoemd als broer van Jezus, net als Jakobus de mindere en Simon. Over zijn leven is weinig bekend. Hij predikte het evangelie na de dood van Jezus in onder meer Syrië en Perzië en werd waarschijnlijk vermoord met een bijl. Daarom wordt Thaddeüs in de kunst meestal afgebeeld met een bijl, knots of zwaard als verwijzing naar zijn marteldood.

Zijn feestdag is 28 oktober. In de katholieke Kerk is hij de beschermheilige van wanhopige gevallen en verloren zaken.

Foto: de apostel Judas Thaddeüs, mozaïek in de basiliek San Vitale in Ravenna, 6e eeuw (Wikipedia)

Onze parochie bestaat uit acht kerkdorpen: Alphen, Altforst, Appeltern, Beneden-Leeuwen, Boven-Leeuwen, Dreumel, Maasbommel en Wamel.

U bent van harte uitgenodigd voor een bezoek aan een van onze locaties!

Meer informatie

Parochiesecretariaat
Rooijsestraat 65
6621 AK Dreumel
Tel: (0487) 57 12 30

E-mail: sintchristoffelparochie@gmail.com

Bankrekeningnummer IBAN: NL14RABO0146903684

Meer contactgegevens

Copyright: Sint Christoffelparochie

Privacybeleid | Website door: Webheld.nl