De twaalf apostelen: deel 2. De heilige Jakobus de meerdere

Jakobus was de oudere broer van Johannes (beide waren zonen van Zebedeüs).

Er wordt gedacht dat hij een opvliegend karakter had omdat Jezus hem ‘zoon van de donder’ noemde. Jakobus was aanwezig bij de transfiguratie (gedaanteverandering van Jezus op de berg Tabor) en in het Hof der Olijven. Na Jezus’ dood verkondigde hij het evangelie in Spanje. Hij keerde later terug naar Jeruzalem waar hij op last van koning Herodes Agrippa werd onthoofd. Zo was hij de eerste apostel die de marteldood stierf. Na zijn dood werd zijn lichaam verscheept naar Spanje waar hij werd begraven in Galicië. Op die plek is de Spaanse stad Santiago de Compostela verrezen. De pelgrimsroute naar Santiago is nu een van de meest beroemde ter wereld. Daarom wordt Jakobus vaak afgebeeld als met een pelgrimsstaf en een Sint Jacobsschelp.

Geboren: Betsaïda (Meer van Galilea) (datum onbekend)

Gestorven: Jeruzalem, ca. 44 n. Chr.

Feestdag: 25 juli

Symbolen: Schelp, staf, hoed

Beschermheilige: Pelgrims, apothekers

 

Onze parochie bestaat uit acht kerkdorpen: Alphen, Altforst, Appeltern, Beneden-Leeuwen, Boven-Leeuwen, Dreumel, Maasbommel en Wamel.

U bent van harte uitgenodigd voor een bezoek aan een van onze locaties!

Meer informatie

Parochiesecretariaat
Rooijsestraat 65
6621 AK Dreumel
Tel: (0487) 57 12 30

E-mail: sintchristoffelparochie@gmail.com

Bankrekeningnummer IBAN: NL14RABO0146903684

Meer contactgegevens

Copyright: Sint Christoffelparochie

Privacybeleid | Website door: Webheld.nl