De Twaalf apostelen: deel 3. De Heilige Johannes

Johannes was één van de eerste volgelingen van Jezus. Hij was betrokken bij de wonderbaarlijke visvangst op het meer van Galilea, de wondere broodvermenigvuldiging en hij sliep in het Hof van Olijven toen Jezus met God sprak. Volgens een apocriefe bron (= een kerkelijk niet-gezaghebbende bron) werd Johannes ooit gedwongen een kelk met gif te drinken omdat hij weigerde andere goden te aanbidden. Toen hij de kelk zegende, kwam er een slang uit naar boven. Vaak wordt Johannes als apostel daarom afgebeeld met kelk en slang. Johannes is ook één van de vier schrijvers van het evangelie (naast Mattheüs, Marcus en Lucas). Als hij als evangelist wordt geschilderd, heeft hij meestal een boek en een adelaar als symbool. Johannes verspreidde het christelijk geloof in het tegenwoordige Turkije. Hij werd van daaruit verbannen naar het Griekse eiland Patmos en overleefde een onderdompeling in een kokende ketel. Johannes stierf op zeer hoge leeftijd.

Geboren: Galilea, ca. 6 n. Chr.

Gestorven: Efeze, ca. 96-101 na Chr.

Feestdag: 27 december

Symbolen: Adelaar, boek, kelk, slang

Beschermheilige: Schrijvers, drukkers, kunstenaars, graveurs, boekhandelaren

Onze parochie bestaat uit acht kerkdorpen: Alphen, Altforst, Appeltern, Beneden-Leeuwen, Boven-Leeuwen, Dreumel, Maasbommel en Wamel.

U bent van harte uitgenodigd voor een bezoek aan een van onze locaties!

Meer informatie

Parochiesecretariaat
Rooijsestraat 65
6621 AK Dreumel
Tel: (0487) 57 12 30

E-mail: sintchristoffelparochie@gmail.com

Bankrekeningnummer IBAN: NL14RABO0146903684

Meer contactgegevens

Copyright: Sint Christoffelparochie

Privacybeleid | Website door: Webheld.nl